قویترین پایین آورنده قند خون {11 روش فوق العاده و موثر }

عکس شاخص قویترین پایین آورنده قند خون

قویترین پایین اورنده قند خون را چگونه می شود پیدا کرد ؟ گیاهان خوراکی تا چه اندازه می توانند در پایین اوردن قند خون کمک کنند ؟ چقدر می شود به ماده های غذایی به عنوان بهترین پایین آورنده قند خون تکیه کرد ؟

پاسخ به این سئوالات و سئوالات دیگر در موضوع کنترل قند خون را در این مقاله خواهید دید . این نوشته  11 ماده غذایی را به شما معرفی می کند که همه آنها از بهترین و قویترین کنترل کننده ها و پایین اورنده های قند خون هستند .

بیشتر این مواد غذایی خوش طعم و مفید در دسترس شما قرار دارد و لازم نیست برای تهیه آنها خیلی خود را به زحمت بیندازید .

شما در این مقاله این موارد را خواهید شناخت :

 • گیاهان کنترل کننده قند خون
 • دمنوش های پایین آورنده قند خون
 • ادویه خوش طعم پایین اورنده قند خون
 • لبنیات خاص کنترل کننده قوی قند خون
 • کامل ترین غذای طبیعت در نقش پایین اورنده قند خون

ما در این نوشته در کنار معرفی پایین اورنده های قند خون توضیح داده ایم که چگونه و به چه روشی از آن ها استفاد کنید .

آنچه در این نوشته خواهید خواند نمایش

قویترین پایین اورنده قند خون

 

 

دیابت بیماری مرموزی است که رفته رفته در بدن می خزد و نشانه های خود را آشکار می کند .

باید گفت خطرناک تر از خود بیماری دیابت ، این است که حدود 50 درصد از مبتلایان آن از بیماری خود خبر ندارند و این آمار واقعی است .

همواره قند خون نرمال و فشار خون نرمال از اهمیت ویژه ای برای همه برخوردارند . نباید آن ها را دست کم گرفت.
اما در کنار همه این موضوعات به ظاهر بد باید گفت که به جز در موارد بسیار خاص و نادر ، این بیماری قابل کنترل است و حتی قابل درمان .
از کنترل کننده های شیمیایی مانند انسولین گرفته تا کنترل کننده ها و درمان های طبیعی مانند دمنوش ها و برخی لبنیات خاص که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهد شد .

طبیعت همواره در درمان بیماری ها و بهبود کیفیت از خود سخاوت نشان داده و با مواد طبیعی و بدون ضرری که در دل خود دارد توانسته از مردم روی کره زمین دلبری کند .
در این قسمت مهم ترین پایین آورنده های قند خون معرفی و مورد بررسی قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که در استفاده از این مواد غذایی جهت عدم تداخل درمانی مشورت با پزشک را فراموش نکنید .

پیشنهاد مطالعه:

11 مدل بهترین دستگاه اکسیژن خون + نظران کاربران

1. کلاهک بادمجان؛ معجزه ای برای کاهش قند خون

 

 

قویترین پایین اورنده قند خون ، کلاهک بادمجان

شاید بشود از کلاهک بادمجان به عنوان معجزه ای برای کاهش قند خون نام برد .

خوب است در این باره ابتدا نظر سایت پزشک من درباره بادمجان و مخصوصا کلاهک آن را بشنویم . در قسمتی از این سایت آمده است :

مطالعات نشان داده ترکیبات موجود در بادمجان در واقع تولید گلوکز در بدن رو هم به نوعی مهار می کند.

در واقع ترکیباتی در بادمجان شناخته شده است، که باعث کاهش فشار خون میشود، در واقع اثر آنزیم هایی که متابولیسم چربی را بر عهده دارند را هم بهبود میبخشد بنابراین اثر کاهندگی فشار خون، کاهش کلسترول هم برای بادمجان قائل شده اند و همه اینها به خاطر تاثیرات این ترکیبات روی واکنشهای آنزیمی بدن هستند در واقع بادمجان کالری و نمایه گلایسمی پایینی دارد از بابت املاح، منبع کلسیم، آهن ،روی، منیزیم، پتاسیم و مقداری سدیم میباشد .

 

کلاهک بادمجان از جمله مواد غذایی است که بسیار مورد غفلت قرار گرفته و شاید کمتر کسی فکرش را می کند که این ماده غذایی یکی از قوی ترین و سریع ترین کاهش دنده های قند خون است . حتی بسیاری از مردم در استفاده از بادمجان کلاهک آن را دور می اندازند .
قابل توجه همه !
این کلاهک حکم کلاهک هسته ای درمانی برای بدن را دارد . نباید آن را دور انداخت .

روش استفاده از کلاهک بادمجان

برای استفاده از این ماده شگفت انگیز با هدف کاهش قند خون باید به نسبت ، تعداد 10 عدد کلاهک بامجان را در 4 لیوان آب جوشانده و پس از جوش آمدن شعله را کم کرده تا به آرامی کلاهک ها پخته شوند و عصاره آن با آب به خوبی مخلوط شود . پس از خنک شدن آب آن را جدا کرده و مقداری بنوشید و این کار را به فواصل زمانی مشخصی در چندین بار تکرار کنید.

دستگاه-تست-قندخون-سخنگو-اکسی-چک

دمنوش های پایین اورنده قند خون

2. دمنوش گزنه: دمنوش پایین اورنده قند خون

یکی از مهم ترین گیاهان در طب سنتی برای پایین آوردن قند خون گیاه گزنه است . گزنه باعث کاهش گلوکز خون می شود و از این طریق به پایین امدن قند خون کمک می کند .

اگر به دنبال دمنوش پایین اورنده قند خون هستید می توانید روی دمنوش گزنه حساب ویژه ای باز کنید .

برای استفاده از این گیاه و تهیه دمنوش آن قوری را از آب جوش پر کنید و مقداری گزنه به آن اضافه کنید و در حرارت ملایم و غیر مستقیم بگذارید دم بکشد و روزانه یک لیوان از آن میل کنید .

3. دمنوش دارچین: دمنوش پایین اورنده قند خون

در سایت کلینیک طب سنتی ایران در باره دارچین به عنوان یکی از مواد مهم در پایین آوردن قند خون اینگونه آمده است:

در مطالعات مختلفی اثرات متعددی از دارچین در کنترل دیابت گزارش شده است. از جمله تاثیر در کاهش قند خون، کاهش میزان LDL، افزایش میزان HDL، افزایش حساسیت به انسولین در سلول‌های بدن، بهبود هضم و خواص آنتی اکسیدانتی.

از دمنوش دارچین هم به عنوان دمنوش پایین اورنده قند خون یاد می شود . البته دارچین را به روش های مختلف از جمله اضافه کردن به غذا هم می شود استفاده کرد.

تحقیقات انجام شده در زمینه این ماده غذایی تاثیرات قوی آن در پایین آوردن قند خون را ثابت می کند . برای تهیه دمنوش دارچین مقداری دارچین خشک را در قوری آب جوش ریخته و با گرمای ملایم بگذارید دم بکشد و روزانه یک لیوان از آن مصرف کنید.

کامل ترین ماده غذایی طبیعت ؛ قویترین پایین اورنده قند خون

 

 

4. ژل رویال : دیگر معجزه ای برای کاهش قند خون

تعریف ساده ای برای ژل رویال :

ژل رویال مانند عسل از فرآورده های طبیعی به دست آمده از زنبور عسل است . امروزه خواص ژل رویال بر هیچ کس پوشیده نیست . خواص شگفت انگیز آن در درمان سرطان ، پایین آورنده فشار خون و یکی از قویترین و موثرترین پایین آورنده های قند خون .

تاثیر ژل رویال بر درمان دیابت :

این ماده غذایی به عنوان کامل ترین ماده غذایی موجود در طبیعیت یکی از کاندیداهای معجزه ای برای کاهش قند خون است و شاید بشود از آن به این واژه نام برد

این ماده طبیعی یکی از پایین آورنده های مؤثر و قوی برای قند خون است . منتها باید دقت کرد که روش استفاده از آن به کلی با عسل فرق می کند . مثلا باید در روز اول به اندازه یک عدس و به صورت ناشتا آن هم به صورت زیرزبانی از آن استفاده کرد . از این رو برای استفاده از آن حتما با پزشک مشورت کنید.

کیف خنک نگهدارنده انسولین 2 قلم لوسی

معرفی یک ماده غذایی به عنوان ادویه پایین آورنده قند خون :

5. زردچوبه : ادویه پایین آورنده قند خون

در این باره در خوب است سری به سایت دکتر یزدیان بزنیم ، در این سایت در باره درمان دیابت با استفاده از زردچوبه آمده است:

زردچوبه نیز مانند دارچین از جمله مواد دارویی است که خواص بسیار زیادی دارد و حتی آن را به عنوان یک داروی ضد سرطان می دانند. پزشکان طب سنتی گاهاً برای درمان بیماری های قلبی نیز از زردچوبه استفاده کرده و آن را در داروی های بیماران خود می گنجانند.

کروکومین موجود در زردچوبه باعث کاهش قند خون بدن میشود. حتی پزشکان طب نوین نیز به تازگی با تحقیق بر روی بدن افراد دیابتی متوجه خاصیت بالای زردچوبه برای درمان دیابت شده اند. زردچوبه با توجه به خاصیت های آنتی اکسیدان و ضد التهابی خود کمک زیادی به درمان این بیماری میکند.

از مهم ترین پایین آورنده های موجود در طبیعت که به صورت ادویه خود را در غذای ما جای داده است زردچوبه است . زرد چوبه علاوه بر خاصیت ضد دیابت خواص دیگری نظیر ضد التهاب ، ضد پیری ، محافظت از قلب ، کاهش دهنده وزن و … را نیز به یدک می کشد .

پس خیلی هم تعجب ندارد که از آن به عنوان ادویه پایین اورنده قند خون استفاده می شود.

لبنیات پایین اورنده قند خون را بشناسید

6. شیر شتر ، یکی از قویترین پایین آورنده های قند خون

 

لبنیات-شتر

تحقیقات نشان داده است که شیر شتر به دلیل وجود پروتئین های شبه انسولین در خود نیاز به تزریق انسولین را در افراد مبتلا به دیابت تا حدود 30 درصد کاهش داده است . سعی کنید از مصرف شیر و دوغ شتر غافل نشوید .

پیشنهاد مطالعه :

11 مدل بهترین تشک برقی + نظرات کاربران

گیاهان پایین اورنده قند خون :

7. ریحان

در سایت درمان دیابت درباره گیاه ریحان به عنوان یکی از پایین آورنده های قند خون آمده است :

ریحان به دلیل دارا بودن فلاوونوید‌ها به شدت باعث کاهش قند خون میشود. مصرف ریحان اغلب در کنار دیگر سبزیجات صورت میگیرد اما بهتر است آن ها در کنار دیگر مواد غذایی و به صورت روزانه نیز مصرف شوند. علاوه بر آن میتوان ریحان را به صورت دم کرده و جوشانده مصرف کرد.

از ریحان در غذاهایی مانند سوپ و سالاد استفاده می شود و طعم بسیار خوشایندی را نیز به غذا می دهد .
این گیاه دوست داشتنی به طور خاص پایین آورنده قند خون است .

8. نعنا

گیاه نعنا فلفلی طعم بسیار خوشایندی به چای می دهد . این گیاه به صورت ضد دیابت ، ضد سرطان و ضد پیری نیز ظاهر می شود . نوشیدنی خوش طعمی که به دستگاه گوارش نیز کمک زیادی می کند .
از نبایدهای مهم این گیاه این است که افراد مبتلا به رفلاکس معده نباید از ان استفاده کنند .

9. بامیه

 

بامیه-و-کاهش-قند-خون
بامیه یکی از گیاهان موثر برای کاهش قند خون است . اما اثر آن درازمدت و در دو تا سه ماه خود را نشان می دهد .
برای استفاده از آن باید چند عدد بامیه را نصف کرده و در یک لیوار آب سرد به مدت 7 ساعت قرار دهید و قبل از صبحانه به صورت ناشتا میل کنید .

10. شوید

گیاه شوید به دلیل بالا بردن سطح ترشح انسولین در بدن می تواند به کاهش سطح قند خون کمک شایانی کند . از شوید به شیوه های مختلف مانند استفاده در برخی غذاها مانند پخت گوشت می توان استفاده کرد .

جینسینگ چیست ؟

 

جینسینگ

11. جینسینگ

یکی از گیاهان نیرومند و قوی در دنیا که به عنوان گیاه نوش دارو و جوانی نیز معروف است .
یکی از ده ها فوایدی که این گیاه دارد تنظیم قند خون بدن است .

طریقه مصرف:

از ریشه خشک شده این گیاه به عنوان دمنوش نیز می توان استفاده کرد. به عنوان ماده افزودنی در سوپ نیز از ان استفاده می شود .
اما معمول ترین روش استفاده آن به صورت چای و استفاده از عصاره و شیره آن است .

پیشنهاد مطالعه:

11 مدل بهترین تب سنج دیجیتالی + نظرات کاربران

قویترین پایین اورنده قند خون در بارداری

یکی از بیماری هایی که در دوران بارداری اگر درمان نشود هم برای مادر و هم برای جنین می تواند مشکل و خطرساز باشد بیماری دیابت است که به دیابت بارداری معروف است .
دیابت بارداری در حدود 4 درصد خانم های باردار بروز کرده و به دلیل خطری که ایجاد می کند بسیار مورد توجه حوزه سلامت قرار گرفته است .
هنوز علت مشخصی برای آن کشف نشده است . اما راه های کنترل بسیار موثری هست که زیر نظر کارشناس تغذیه و همچنین بهداشت می تواند به خانم های باردار کمک کند .
در صورت ابتلا به دیابت بارداری باید نظارت دقیقی روی غذاهای حاوی کربوهیدرات داشت . یعنی برای مدتی باید با کنترل بیشتری این غذاها را مصرف کرد . برای میزان کربوهیدرات مورد نیاز بدنتان در طول ابتلا به این بیماری حتما با یک مشاور و کارشناس تغذیه مشورت کنید.
برخی از غذاهایی که دارای کربوهیدارات هستند عبارتند از :
برنج ، حبوبات و گروه ماکارانی (پاستا و …)
شیر و ماست
میوه جات و آبمیوه ها
بیسکوییت ،کلوچه و نان
حبوبات شامل لوبیای خشک ، نخود ، عدس و لپه
سیب زمینی به ویژه از نوع شیرین
نخود فرنگی ، ذرت
شیرینی ها
نوشیدنی معمولی و گازدار
اجتناب از برخی از این موارد و کنترل مصرف برخی دیگر با مشورت کارشناس تغذیه می تواند بسیار به افراد مبتلا به دیابت بارداری کمک کند .

پیشنهاد مطالعه :

درمان ترک پا با یک روش تست شده

نوار-تست-قند-خون-آوان-بسته-50-عددی

دیابت بارداری چه خطراتی دارد؟

عوارض دیابت بارداری برای جنین

زمانی که قند خون مادر بالا می رود با توجه به اینکه تغذیه جنین از راه خون و از طریق بند ناف توسط مادر تامین می شود بدیهی است که مقدار انرژی و قندی که جنین دریافت می کند بیشتر شده و از حالت طبیعی خارج می شود .
همین موضوع باعث انباشت چربی اضافه در بدن جنین شده و و به تبع آن زایمان مادر دشوار خواهد شد و یا حتی به سزارین خواهد کشید .
از طرفی به دلیل ترشح انسولین بیشتر در بدن جنین در رحم ، پس از به دنیا امدن نوزاد ، قند دریافتی کم بوده اما میزان انسولین بدن نوزاد همچنان بالاست و این موضوع می تواند نوزاد را دچار افت قند شدید کرده و زندگی عادی او را به مخاطره اندازد.

پیشنهاد مطالعه :

11 مدل بهترین ماساژور صورت + نظرات

خطر قند خون بالا برای مادر

ابتلا به فشار خون بالا و مسمومیت های بارداری از جمله عوارض دیابت بارداری است که هم برای جنین و هم برای مادر بسیار خطرناک خواهد بود . در صورت ابتلا به این موارد در بسیاری از موارد مادر و جنین در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند .

قویترین پایین اورنده قند خون خودتان هستید!

شاید این جمله عجیب به نظر برسد . اما باید باور کنیم که حقیقت دارد . وقتی شما مثلا به دنبال بهترین ضد آفتاب برای پوست صورتتان هستید شما خودتان مسئول اول و آخر انتخابتان هستید .
واقعیت این است که ما راه های کاهش قند خون را برای شما بازگو کردیم . اما همه اینها در کنار اراده شما برای کنترل قند خون است که می تواند پاسخگو باشد .
استفاده از این پایین آورنده های قند خون صرفا یک بخش از ماجرای بیماری دیابت است . پایه اصلی کار ، شما هستید و مراقبت هایتان از خودتان . اینکه چقدر به حرف های پزشکتان حواستان هست! آیا آنچه نباید بخورید را نمی خورید یا نه بی توجهید نسبت به پرهیزها.
این موارد است که می تواند تا حدود زیادی آینده قند خونتان مشخص کند .

در این راه قطعا ابزار بررسی و کنترل قند خون بسیار می تواند راهگشا باشد . شما می توانید از دقیق ترین و بهترین دستگاه تست قند خون برای اندازه گیری قند خون استفاده کنید .

سوزن تست قند خون اکیو چک سافت کلیکس ( 100 عددي )

 

سوزن تست قند خون اکیو چک سافت کلیکس ( 100 عددي )

پیشنهاد مطالعه:

11 مدل بهترین ساعت هوشمند ارزان زیر 1 میلیون + نظرات کاربران

و اما سخن آخر:

بیماری دیابت در کنار فشار خون بالا بیماری های خطرناکی هستند که می توانند به مرور زمان هزینه های جانی و مالی فراوانی را گریبانگیر مبتلایان کنند و در صورت عدم کنترل و درمان آن باید منتظر عوارض بد آن از جمله زخم های پوستی و بیماری های کلیوی بود .

اما بهتر است در پایان نیز خاطر نشان کنیم که قویترین پایین آورنده قند خون این است که پرهیز کنید از آنچه باید بپرهیزید . با پزشک مشورت کنید و دستورات پرهیزی را تمام و کمال انجام دهید .
برای اطلاع از وضعیت کنترل خون خود مجبور هستید گاهی در روز چندین بار و گاهی هم بنا به وضعیتتان یک بار قند خونتان را اندازه بگیرید .
برای این کار می توانید از دستگاه های تست قند خون خانگی استفاده کنید که امروزه وجود آن در هر منزلی لازم است .

همچنین شما با استفاده از بهترین دستگاه های فشار خون در کنار کنترل قند خون ، کنترل فشار خون خود را نیز در دست می گیرید .
لزوم استفاده از این دستگاه ها در منزل می تواند به مراحل درمان شما و به دست آوردن اطلاعات دقیق از وضعیت قند خونتان کمک کند .

 

پیشنهاد مطالعه :

11 مدل بهترین بالش طبی برای دیسک گردن + نظرات کاربران

 

سئوالات متداول :

1- قویترین پایین آورنده قند خون گیاهی است یا شیمیایی؟

اساسا هر نوع بیماری دارای درجات مختلفی است که در هر درجه ای یک نوع درمان می تواند برای آن بهترین باشد . مانند قند خون که برای برخی داروهای گیاهی می تواند بسیار مفید باشد و برای برخی داروی شیمیایی . مشورت پزشک بسیار راهگشاست.

2- آیا داروی گیاهی و سنتی می تواند برای پایین آوردن قند خون مفید باشد ؟

بله بیماری قند خون را با برخی داروهای گیاهی و حتی دمنوش ها و مراقبت مستمر به راحتی می توان کنترل کرد.

3- آیا مواد غذایی وجود دارد که در ترکیبات آن انسولین وجود داشته باشد؟

بله برخی مواد غذایی هستند که در ترکیبات خود مواد شبه انسولین دارند و می توانند تزریق انسولین را تا 30% کاهش دهند . مانند شیر شتر

4- ادویه پایین آورنده قند خون چیست ؟

از زردچوبه به عنوان ادویه پایین اورنده قند خون یاد می شود . این ماده غذایی با استفاده از ترکیبات خود می تواند به کاهش قند خون کمک کند .

30 دیدگاه دربارهٔ «قویترین پایین آورنده قند خون {11 روش فوق العاده و موثر }»

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز . بله . بامیه با توجه به ساختار تشکیل دهنده آن موجب کاهش جذب گلوکز از غذاهای مورد استفاده می شود و از این طریق می تواند یاری رسان کنترل قند خون باشد . درمان و کنترل قند خون امروزه به وسیله این گیاه بسیار مفید یکی از راه های رایج است و می تواند مفید واقع شد .

  1. سلام و درود دوست عزیز .
   در پاسخ بهه سئوال شما باید گفت خوب است بدانید که حدود 2% تا 5% از زردچوبه را ماده زردرنگی به نام کوروکومین تشکیل داده است . همین ماده است که بسیاری از تحقیقا نشان داده میزان قند و کلسترول خون را کاهش می دهد .
   این ماده مقاومت به انسولین را کاهش می دهد و به سلول ها کمک می کند راحت تر پذیزای انسولین باشند و از این طریق کمک زیادی به کاهش قند خون می نماید و جزو پایین آورنده های قند خون محسوب می شود .

  1. سلام و درود دوست عزیز .
   استفاده از شیر شتر همونطور که در متن گفته شد حدود 30 درصد نیاز به انسولین رو کاهش میدهد و این یک موضوع فوق العاده برای پایین آوردن قند خون است . در هر 1 لیتر شیر شتر حدود 52 واحد انسولین وجود دارد . به کسانی که از بیماری قند خون بالا رنج می برند توصیه میشود روزانه نیم لیتر از شیر شتر در دو نوبت استفاده کنند . طول دوره کنترل توسط این ماده شگفت انگیز و موثر از دو هفته تا 2 سال متغیر است .
   اما باید توجه شود که برای تاثیرگذاری بیشتر شیر بهتر است به صورت خام و تازه مصرف شود و البته با در نظر گرفتن مسائل بهداشتی و برای رعایت مسائل بهداشتی باید در دمای مناسب جوشانده شود . و البته که توصیه می شود در نحوه مصرف هر کدام از موارد گفته شده حتما با پزشک طب سنتی مشورت نمایید .

 1. سلام . واقعا معجزه ای برای کاهش قند خون چقدر واقعیه ؟ یعنی آیا برای کاهش قند خون معجزه وجود دارد؟

  1. سلام و درود .
   در پاسخ به سئوال شما در مورد معجزه ای برای کاهش قند خون باید گفت ما در خواص برخی مواد غذایی مواردی داریم که از آن ها به عنوان پایین اورنده سریع قند خون یاد می شود . به کار بردن اصطلاح معجزه ای برای کاهش قند خون به همین منظور به برخی مواد اطلاق می شود . این به این معنی است که برخی از مواد غذایی کمک کننده بهتر و سریع تری هستند در پایین آوردن میزان قند خون . و صد البته که در استفاده هر یک از همین مواد غذایی به منظور کنترل یا درمان باید و الزامیست که با پزشک مخصوصا پزشک طب سنتی مشورت شود .
   پیروز و سلامت باشید .

 2. سلام . در متن از ژل رویال به عنوان یکی از مواد غذایی قویترین پایین اورنده قند خون نام بردید ؟ لطفا در موردش بیشتر توضیح بدید .

  1. سلام و درود
   ژل رویال با توجه به خواص ویژه ای که دارد می تواند یکی از مواد غذایی قویترین پایین اورنده قند خون باشد . اما باید توجه داشت که این ماده غذایی بسیار مفید می تواند در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کند که این موضوع در افرادی دارای عارضه آسم بیشتر به چشم می خورد . اما در باره اینکه ژل رویال یکی از پایین آورنده های قند خون است با توجه به تحقیقات انجام شده در دانشگاه های کشور و برخی دانشگاه ها در سطح دنیا باید گفت بله . استفاده از زل رویال در ابعاد مختلف می تواند کنترل قند خون را به دنبال داشته باشد . در یکی از این تحقیقات که در سال 2019 در دانشگاه تبریز انجام شده است گزارش شد که مصرف ژل رویال به صورت ناشتا تا حدود زیادی منجر به کاهش قابل توجه قند خون می شود . در مصرف آن حتما با پزشک نیز مشورت نمایید .
   پیروز باشید .

  1. سلام و ممنون از همراهیتون
   همانطور که اشاره کردید زردچوبه خیلی ساله که به عنوان ادویه پایین اورنده قند خون شناخته شده و در کنار خوش طعم کردن غذاها خواص درمانی ان نیز شناخته شده است . در مورد شیوه مصرف آن نیز باید گفت که می شود زردچوبه را علاوه بر اضافه کردن به غذا به صورت های دیگری نیز مصرف نمود . مثلا شیوه ای که در ایران خیلی مرسوم نیست ولی در برخی کشورهه از آن استفاده می کنند زرد چوبه و دارچین و عسل را به شیر اضافه کرده و افراد دیابتی از آن به عنوان نوشیدنی استفاده می کنند . نکته دیگر هم که وجود دارد اگر در استفاده از زردچوبه در غذاها بتوانید فلفل سیاه و دارچین را هم اضافه کنید می توان تاثیرات بیشتری را مشاهده نمود .
   شاد و سلامت باشید

 3. سلام .
  لطفا درباره قویترین پایین اورنده قند خون در بارداری بیشتر توضیح دهید . یکی از موضوعات بسیار حساس که خانم های باردار اگر به آن دچار شوند باید قند خون خود را پیوسته کنترل کنند و برای کنترل آن با پزشک مشورت کنند .

  1. سلام و درود .
   بله همانطور که شما اشاره کردید دوران بارداری دوران بسیار حساسی است که یکی از حساسیت ها آن برای خانم هایی است که در این دوران به دیابت بارداری مبتلا می شوند . این افراد یاسد کنترل بیشتری روی قند خون خود داشته و زیر نظر پزشک و با مشورت او باید قند خون خود راپیوسته کنترل کنند . اما اگر بخواهیم از موادی به عنوان قویترین پایین اورنده قند خون در بارداری یاد کنیم شاید نشود یه ماده غذایی را مشخصا نام برد اما می توان گفت در کنار تمام پرهیزهای غذایی که در این دوران برای افرادی دیابتی وجود دارد می توان از گیاهانی مثب چریش ، گون و چای سبز استفاده کرده که البته در استفاده از هر کدام حتمالا لازم است با پزشک مشورت کنید .

  1. سلام و درود
   در پاسخ به سئوالتون باید گفت عدد قند خون نرمال برای یک فرد سالم در دو وضعیت ناشتا و پس از غذا به صورت زیر است .
   ناشتا بین 72 تا 108 mg/dl
   2 ساعت پس از غذا کمتر از 140 mg/dl
   این میزان قند برای یک فرد سالم است و اگر قند شما در این محدوده نیست حتما با پزشک مشورت کنید تا وضعیت قند خون بررسی شود .

 4. سلام . من شنیدم قبل از اینکه بخواد قند خیلی بالا بره و به دیابت مبتلا بشیم یه مرحله ای هست به اسم پیش دیابت اون یعنی چی ؟ توی پیش دیابت چه وضعیتی پیدا میشه ؟

  1. سلام و درود
   مرحله پیش دیابت مرحله ای است که در آن قند خون از حالت نرمال بالاتر بوده اما به حدی بالا نیست که بشود به عنوان دیابت در نظر گرفت . مرحله پیش دیابت برگشت پذیر است و می توان با انجام اقداماتی مانند اصلاح سبک زندگی آن را برگرداند . در مرحله پیش دیابت معمولا عدد قند خون ناشتا به این صورت است : ۱۰۰mg/dl تا ۱۲۵mg/dl
   شاد و سلامت باشید

  1. سلام و درود .
   در پاسخ به سئوالتون باید گفت همانطور که می دانید قند خون یکی از چالش های بعضی از خانم های باردار است . اما برای پایین آوردن قند خون در دوران بارداری اولین حرکت پرهیز از نوشیدنی ها و غذاهای مضر برای بارداری است . علی الخصوص استفاده از نوشیدنی و نوشابه های گازدار باید به کل کنار گذاشته شود . در کنار این پرهیز غذایی استفاده از برخی مواد غذایی مانند کرم بروکلی ، دارچین و … و البته با مشورت پزشک توصیه می شود .
   شاد و سلامت باشید.

 5. سلام و ممنون از مطلب ارزشمندتون.
  من تا حالا اسم جنسینگ رو هم نشنیده بودم میشه در مورش بیشتر توضیح بدید ؟ و اینکه چطوری توی پایین اوردن قند خون تاثیر میذاره ؟

  1. سلام و درود و ممنون از همراهیتون
   در پاسخ به سئوالتون باید گفت جینسینگ گیاهی کوتاه قد با ریشه های گوشتی است که شواهد و تحقیقات نشان داده است که بر کنترل قند خون تاثیرات بسیار خوبی دارد . مثلا اگر بخواهیم در مورد نوع تاثیر این گیاه بر دیابت نوع 2 صحبت کنیم باید گفت که این گیاه از طرق مختلفی مانند تنظیم ترشح انسولین ، تنظیم جذب گلوکز ، کاهش التهاب و کاهش اثرات رادیکال های آزاد بر تنظیم و کنترل قند خون اثرگذار است .

  1. سلام و درود .
   در پاسخ به این سئوالتون باید گفت که غذاهایی مانند سبزیجات و میوه ها به دلیل فیبر بالا ، تخم آب پز برای صبحانه به دلیل پروتئین بالا ، ماست طبیعی به دلیل وجود پروبیوتیک در آن و انواع مختلف توت ها مثل تمشک و توت فرنگی به دلیل وجود آنتی اکسیدان در آن ، آجیل هایی مانند کشمش و بادام به دلیل وجود منیزیم در آن ها و مصرف پروتئین و در کنار همه این ها پرهیز از غذاهای مضری مانند نوشابه و نوشیدنی های گازدار می تواند در کنترل قند خون در بارداری بسیار مفید واقع شود . البته که به دلیل حساسیت های این دوران و از طرفی حساسیت های موجود در بیماری دیابت بارداری مشورت با پزشک در همه راه های کنترل قند خون باید مد نظر قرار گیرد .
   شاد و سلامت باشید

 6. سلام . نعنا هم که توی کنم آوردین از جمله سبزیجات مفید پایین اورنده خونه . به این موضوع چقدر میشه تکیه کرد ؟ آیا واقعا نعنا توی کنترل قند خون موثره ؟

  1. سلام و درود
   در پاسخ به سئوالتون باید گفت نعنا با ترکیبات شگفت انگیزی که از مواد بسیار مفید در خود دارد علاوه بر خواص بسیار زیاد برای سلامت بدن برای دیابت هم بسیار مفید است . دلیل این مفید بودن این است که نعنا نوعی آنتی اکسیدان طبیعی برای مبارزه با دیابت محسوب می شود . این نوع از سبزی معطر دارای فیبر هستند که این فیبر در روده با قندها ترکیب شده و سبب کندی جذب قندها می شوند . برای همین نعنا یکی از مواد موثر در کنترل قند خون محسوب می شود .
   منبع : سایت ایمنا

 7. سلام . لطفا یکم بیشتر در مورد کلاهک بادمجان به عنوان پایین اورنده قند خون توضیح بدید . چون خیلیا مثل من موقع استفاده از بادمجان کلاهک اون رو دور میندازن .

  1. سلام و درود
   بله استفاده از کلاهک بادمجان با روش خاصی که در متن به آن اشاره شده است می تواند کنترل کننده قوی برای دیابت و قند خون به حساب آید . یکی از دلایل این خاصیت کلاهک بادمجان وجود فیبر بالا و از طرفی کربوهیدرات پایین در ترکیبات آن است . همین دو عامل معمولا از عوامل رژیم غذایی هر بیمار مبتلا به دیابت است. ترکیبات موجود در کلاهک بادمجان می توانند یکی از کنتر کننده ها پایین اورنده های بسیار خوب برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 محسوب شود .
   شاد و سلامت باشید

 8. عزت الله احمد پور

  سلام .واقعا از خدمات وراهنمایی شما برای رفع نگرانی وامید به سلامتی به مردم . اول از خدا باید تشکر کرد که این همه نعمتت الهی برای ارامش وسلامتی وتنوع غذایی افریده وسپس لطف کرده شما را وسیله برای راهنمایی مردم قرار داده که اینقدر خوب مردم وطنمان را راهنمایی میکنید ما هم ممنون وسپاسگذاریم انشاالله در زندگی اول سلامتی برای خود وخانوده ات وبرای مردم با شرف وغیرت مملکت که شاکر خدا هستن ارزوی سلامتی دارم .بسیار برنامه تون مفید میباشد. نمی دانم بع از دستگاه ۰۱ژاپن چه دستگاهی تهیه کنیم که نوار تستش گیر بیاد از دستگاه ۰۱خیلی راضی بودم ولی نوا رش فقط بازار سیاه گیر میاد دستگاه اوا ایرانی خریدم بارها در ازمایشگاه هم امتحان کردم حدود ۳۰الی۴۰تا بالا میزنه .لطفا راهنمایی فرمایید‌متشکرم‌.

  1. سلام و عرض ادب و ممنون از این همه لطف و از اینکه همراه این سایت هستین .
   در پاسخ به سئوالتون باید گفت بله متاسفانه در برخی موارد کالای با کیفیت ، وارد بازار غیر رسمی شده و این موضوع در موارد بسیاری موجب ضرر و زیان هم از نظر مالی و هم گاه از نظر کیفی برای متقاضی می شود . اما شما می توانید برای تهیه نوار دستگاه 01 به سایت شرکت فریر آسا طب مراجعه کنید . می توانید در صورت امکان از دستگاه های بیورر آلمان هم بعد از تحقیق و بررسی ویژگی های محصولات آن می توان به عنوان یک دستگاه با کیفیت نام برد . اما سعی کنید دستگاهی که تهیه می کنید از سایت های معتبری مثل دیجی کالا تهیه کنید و از طرفی همیشه به نظرات کاربران هم توجه کنید . در این سایت هم در صفحه معرفی دستگاه تست قند خون چند مدل از دستگاه های تست قند خون موجود در بازار معرفی و بررسی شده است .
   شاد و سلامت باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن