درمان ترک پا ، 1 روش تست شده و 10 روش دیگر

پاشنه-و-سنگ-پا

درمان ترک پا 

 

درمان-ترک-پا

چگونه باید با ترک پا کنار آمده و آن را درمان کرد ؟ گاهی اوقات این ترک ها که عمدتا در پاشنه پا به وجود ِ می آیند آنقدر عمیق می شوند که امانمان را می برند و حتی راه رفتن را برایمان سخت می کنند .

اما اگر نخواهیم احساسی به موضوع نگاه کنیم این ترک های پاشنه یک خوبی هم دارد و آن اینکه باعث می شوند قدر پاهایمان را بیشتر بدانیم

باعث می شوند هر از چند گاهی نگاهی به قلب دوممان هم داشته باشیم .

 اصلا هر ناخواسته ای در زندگی همینگونه است در کنار همه بدی های به ظاهر بدی که دارند خوبی هایی نیز دارند که ما را هوشیار می کند نسبت به نعمتی که داریم .

 بگذریم ، بسیاری از ما راه هایی را برای از بین بردن و درمان این ترک های ناخواسته به کار برده ایم که گاه نتیجه بخش بوده و گاه تاثیری نداشته است .

شاید گاهی نیز نتیجه آن مقطعی بوده و دوباره سر و کله این ترک ها پیدا شده است .

با خود می گویید باید این بار بتوانید راه حلی پیدا کنید که برای همیشه بتوانید این ترک های پاشنه را درمان کنید .

برخی این موضوع را بزرگ جلوه می دهند چه برای خود و چه برای دیگران . بحث اینجاست که این موضوعات نه تنها بزرگ نیست بلکه در بسیاری از موارد با چند عمل خانگی به راحتی می توانید آنها را درمان کنید .

چرا این را می گویم . چون هستند کسانی که همین مسائل ساده آنها را به پزشک می کشاند و نگرانشان می کند .

این نوشته پس از برررسی دلیل به وجودآمدن این ترک ها 1 روش تست شده و 10 روش خانگی دیگر برای درمان هر چه راحت تر این ترک ها را برای شما آورده است .

پیشنهاد مطالعه :

بررسی 11 مدل بهترین ماساژور صورت + نظرات کاربران

علت را بدانید راحت تر درمان می کنید .

همیشه دانستن علت هر چیزی انسان را نسبت به کنار آمدن با آن موضوع و حل آن یاری می کند . ترک پا هم از این موضوع جدا نیست . می توان با پیدا کردن علت آن راحت تر با آن کنار آمد . به طور کلی می توان عوامل زیر را از مهمترین دلایل پیدایش ترک های کف پا دانست .

پاهایتان را بشویید ، اما به اندازه

شستن پاها در روز به ویژه پس از انجام فعالیت های ورزش بسیار خوب است اما سعی کنید در آن زیاده روی نکنید . شستن بیش از حد پاها باعث خشک شدن پوست پا شده و این موضوع می تواند زمینه ساز بروز ترک ها بشود .

ترک ها می توانند ارثی باشند

وراثت به طور کلی می تواند دلیل بسیاری از فعل و انفعالات بدن هر کسی باشد . موضوع ترک پا هم از این قاعده کلی مستثنا نیست و علت آن       می شود که وراثت باشد و ترک پا را از پدر و مادر خود به ارث برده باشید .

بیماری پسوریازیس ، یکی از مواردی که شاید شما را به پزشک بکشاند .

اگر دقت کرده باشید پوست دست به صورت عادی حالت ارتجاعی دارد  و اگر به هر دلیل حالت خود را از دست دهد دوباره به سرعت به حالت اولیه خود بازمی گردد .

اگر این پوست حالت ارتجاعی خود را از دست بدهد دچار خشکی شده و باعث به جود آمدن ترک های پوستی می شود که این ترک ها می تواند در کف پاها یا روی دست ها ایجاد شود .

ترک های به وجود آمده ناشی از این بیماری به صورت قرمزی پوست و ملتهب خود را نشان می دهد که اگر شما هم ترک پاهایتان چنین علائمی دارد بهتر است به پزشک مراجعه کنید .

پیشنهاد مطالعه:

2 برند معروف بهترین دستگاه فشار خون + نظرات کاربران

شرایط سخت داخل کفش برای پاها

گاه از پاهای بیچاره بیشتر از توانشان کار می کشیم و به آنها استراحت هم نمی دهیم همین موضوع باعث عرق کردن های طولانی مدت و در نتیجه به مرور زمان ضخیم شدن پوست آن و کم کم ترک های پاشنه پا می شوند .

سعی کنیم بیشتر به پاهایمان رسیدگی کنیم .

همه این دلایلی که گفته شد برخی از علل وجود ترک پا بود . این ها را بگذارید کنار علت های دیگری مانند بالا رفتن سن ، کم شدن برخی ویتامین های بدن مانند حتی ویتامین A ، بیماری اگزما ، آب و هوای سرد و … .

می توانید ببینید که بیشتر این علت ها خیلی هم علت های ترسناکی نیست که نگران کننده باشد . اما برای درمان آن چه کنیم .

پیشنهاد مطالعه :

11 مدل بهترین تشک برقی + نظرات کاربران 

یک روش تست شده برای درمان ترک پا

اگر ترک های پای شما بدون بیماری زمینه ای خاصی به وجود آمده و اگر حتی بسیار عمیق و دردناک است می توانید از این روش استفاده کنید .

محل ترک و حتی کل پاشنه پا را به وازلین بهداشتی آغشته کنید . سپس با یک تکه پلاستیک فریزر یا هر پلاستیک تمیز دیگر به جز پلاستیک های رنگی بازیافتی پاشنه را بسته و روی آن جوراب بپوشید .

و به کارهای روزانه خود بپردازید . برای چند روز این کار را انجام دهید .

خواهید دید به مرور پوست کف پای شما نرم شده و دیگر از آن ترک های عمیق خبری نخواهد بود . (برای بستن پاشنه پا می توانید از گوشه یک پلاستیک استفاده کرده و به گونه ای آن را برش بزنید که بتوانید آن را از دو طرف به روی پاهایتان ببندید).

این مطلب نیز مفید است :

11 مدل بهترین ضد آفتاب برای انواع پوست چرب ، خشک و مختلط

استفاده از کرم های ترک پا

 

کرم-ترک-پا

استفاده از انواع کرم های ترک پای موجود در داروخانه ها و مراکز بهداشتی جزو اولین راهکارها برای درمان ترک پاست که به ذهن هر انسانی می رسد .

استفاده از این کرم ها می تواند موثر باشد و به مرور ترک های پا را از بین خواهد برد .

اگر در استفاده از آنها دچار احساس سوزش یا خارش شدید نگران نباشید تا حدی این موضوع طبیعی است . اما اگر ادامه پیدا کرد می توانید به پزشک مراجعه کنید .

ابزار طبی مراقبت از پا ، مدرن و واقعی!

امروزه مشکلات مربوط به مراقبت از پا تا حدودی می تواند با ابزار طبی مربوط به آن حل شود . همانطور که برای مشکلات عضلانی ناحیه گردن از بالش طبی برای دیسک گردن استفاده می کنیم . 

به عبارت دیگر این موضوع آنقدر مهم است که برای آن ابزار طبی تولید شده است . یعنی ابزار مراقبت از پا مانند بهترین ابزارهای دیگر حوزه سلامت مثل بهترین دستگاه فشار خون ، بهترین دستگاه تست قند خون ، بهترین دستگاه اکسیژن خون و بهترین تب سنج دیجیتالی جای خود را در میان این دنیای مدرن باز نموده است .

امروزه همانطور که گاه به دنبال بهترین ترازوی دیجیتال برای تناسب وزنتان هستید همانگونه باید به دنبال بهترین ابزار مراقبت از پا برای سلامتی پاهایتان باشید. 

همیشه پای یک مشت عسل در میان است 

 

عسل-برای-ترک-پا

 مالیدن عسل به پاشنه پا به ویژه پس از شست و شو و تمیز کردن پاهایتان و یا استفاده از آن در طول شب به عنوان ماسک پاشنه پا می تواند بسیار کمک کننده باشد . با این کار پوستتان را مرطوب نگه میدارید و زخم ها را خوب می کنید .

پیشنهاد مطالعه:

خواص ژل رویال ، دقیق ترین شیوه مصرف + 11 خاصیت شگفت انگیز

می توانید روی روغن نارگیل هم حساب کنید

از دیگر موادی که باعث حفظ رطوبت پاشنه پا و جلوگیری از خشک شدن ان می شود همین روغن نارگیل است . از همین رو پس از اینکه پای خود را از آب خارج کردید یا از حمام بیرون آمدید آن را به پاشنه پای خود و محل های ترک بمالید تا با خاصیت ضد میکیروبی که دارد بتواند در درمان ترک پا کمک کند 

برای زخم های عمیق ناشی از ترک پا هم می توانید روی این روغن حساب ویژه باز کنید .

روغن زیتون هم موثری قوی برای درمان ترک پا است

روغن زیتون و برخی از انواع دیگر روغن های گیاهی که کمک می کنند رطوبت پوست حفظ شود برای درمان این ترک ها بسیار موثر است .

پس از اینکه پاشنه پاهای خود را به خوبی شسته و خشک کردید کمی از روغن زیتون را به محل زخم ها بمالید و ماساژ دهید و بگذارید در طول شب روی پاهایتان باشد و صبح آن را بشویید .

استفاده از موز رسیده ؛ کمی عجیب اما واقعی !

 

موز-برای-ترک-پا

موز هم می تواند با خاصیتی که دارد باعث حفظ بیشتر رطوبت پوست شود برای این منظور مقداری موز رسیده را له کنید و آن را روی پاشنه پا و قسمت های ترک دار بمالید و مدت 15 دقیقه صبر کنید و سپس با آب ولرم بشویید.

برخی همین کار را را با مخلوط موز و مقداری آووکادو نیز انجام می دهند که آن هم می تواند موثری قوی به شمار آید.

پیشنهاد مطالعه :

فشار خون نرمال ، عددی که ما را نجات می دهد 

بشنوید از لیموترش

 

لیمو-برای-ترک-کف-پا

یک عدد لیموترش را به دو قسمت تقسیم کرده و پس از خالی کردن آب آن توی ظرفی جداگانه پاشنه پاهای ترک خورده را  درون این دو تکه کم آب قرار دهید  و یک جوراب روی آن بپوشید و حدود نیم ساعت صبر کنید .

خاصیت اسیدی لیمو ترش موجب نرمی سطح پوست شده و به مرور به درمان ترک ها کمک می کند .

بی هزینه ترین راه درمان ترک پا ، لایه برداری!

 

پاشنه-و-سنگ-پا

تشتی از آب ولرم آماده کنید و پاهای خود را به مدت 20 دقیقه درون آن قرار دهید . وقتی پوست کاملا مرطوب و نرم شد پا را بیرون آورده و با استفاده از  یک سنگ پا شروع کنید به لایه برداری . این کار کمک می کند تا پوست ضخیم پاشنه پایتان که خشک شده است و از مهم ترین دلایل ترک پا است از بین برود و این به خوب شدن ترک ها کمک می کند .

استفاده از کرم های ضد ترک پا پس از لایه برداری می تواند بسیار کمک کننده باشد

آرد برنج + سرکه + عسل ؛ باز هم ترکیبات عسل معجزه می کند

اگر شما هم به دنبال ساخت یک اسکراب طبیعی برای درمان ترک پا هستید این روش را امتحان کنید .

به مقدار لازم و مساوی (دو قاشق غذاخوری یا کمی بیشتر ) آرد برنج و عسل را با مقداری سرکه مخلوط کنید.

پاهای خود را چند دقبقه ای در آب گرم نگه دارید و سپس از این اسکراب روی آن بمالید و خشک کنید و دوباره پاهای خود را با آب گرم شست و شو دهید. 

گلاب + گلیسیرین ، ترکیبی ناآشنا برای پا!

ترکیب گلاب و گلیسیرین به میزان مساوی نرم کننده ای بسیار قوی برای پوست پاشنه پا است و با خاصیت نرم کنندگی که دارد مانع از بدتر شدن اوضاع ترک پایتان شده و به تدریج آن را درمان می کند .

این ترکیب برای زمانهایی که قرار است چند ساعتی پایتان در کفش باشد مناسب خواهد بود . این درمان را برای چند هفته تکرار کنید .

جوش شیرین

ترکیب آب گرم و جوش شیرین و لایه برداری پس از آن می تواند درمانی قوی برای ترک پاها محسوب شود . یک تشت پر از آب را با 3 یا چهار قاشق غذاخوری جوش شیرین هم بزنید . سپس پاهای خود را به مدت 15 دقیقه در آن قرار داده و پس از بیرون آوردن ، با سنگ پا آن را لایه برداری کرده و با آب تمیز بشویید .

و اما حرف آخر

پای هر انسانی حکم قلب دوم او را خواهد داشت و شما نمی توانید بی خیال آن شوید . باید تا می توانید از آن مراقبت کنید . گاه با ماساژ پا و گاه با فعالیت های مراقبتی که در بالا گفته شد و مختص ترک کف پا بود . 

این موضوع یعنی همانطور که ما برای بیماری مهمی مثل دیابت همیشه به دنبال قویترین پایین اورنده قند خون هستیم . به همان اهمیت باید به دنبال ابزارهایی برای مراقبت از پاهایمان نیز باشیم و اگر دچار اختلالاتی شد بهترین درمان ها را برایش پیدا کنیم.

بیشتر راه هایی که برای درمان ترک پا گفتیم مربوط می شد به حفظ رطوبت پاشنه پا . همین موضوع نشان می دهد که این عضو نسبت به خشک شدنش چقدر حساس است . پس به نظر می رسد باید بیشتر و قبل از اینکه برایش اتفاقی بیفتد حواسمان به آن باشد .

استفاده از ابزار مراقبت پا را به هیچ وجه فراموش نکنید گاه شما با هزینه بسیار کمی می توانید از بسیاری از ناگواری ها برای پاهایتان پیشگیری کنید .

 

بررسی و راهنمای خرید انواع ابزار مراقبت از پا در دیجی کالا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن